#
Tepelné čerpadlo funkce
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Princip funkce tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo vlastně máte, i když jste si to ještě neuvědomili, protože Vaše chladnička není v principu nic jiného, než tepelné čerpadlo. Zde se teplo z vnitřního prostoru chladničky „čerpá“ ven. Nebo technicky formulováno: z vnitřního prostoru chladničky se odvádí teplo (z potravin), které se na zadní straně chladničky s vyšší úrovní tepla zase odvádí do vzduchu okolního prostoru. A podle tohoto principu funguje i tepelné čerpadlo topení. Odebírá teplo z okolního prostředí, které potom používá k vytápění.

Vytápění tepelným čerpadlem se skládá ze zařízení zdroje tepla, vlastního tepelného čerpadla a ze systému rozvodu a akumulování tepla. Předávání tepla se obvykle provádí přes nízkoteplotní vytápění, do topného systému, který u novostaveb už patří ke standardu. Ten se může provést jako podlahové topení, stěnové nebo radiátorové vytápění.

Schema tepelná čerpadla

 

V uzavřeném okruhu tepelného čerpadla přebírá chladivo jako pracovní médium úlohu přenosu a dopravy tepla.

Vlastní environmentální tepelný zisk vzniká ve výparníku tepelného čerpadla. Zde využíváme vlastnosti kapalného chladiva, aby se toto vařilo a odpařovalo už při extrémně nízkých teplotách, a akumulovala se přitom vznikající energie.

Objem chladiva přeměněného na plynný stav se zmenšuje v sériově přiřazeném zhutňovači (kompresoru). Při tom silně stoupne tlak a tím i teplota chladiva.

Horké chladivo proudí dál ke zkapalňovači, výměníku tepla, ve kterém se získané environmentální teplo přenáší na topný systém.

Chladivo přeměněné ochlazením zase do kapalného stavu může po poklesu tlaku a teploty znovu absorbovat expanzním ventilem teplo z okolního prostředí, a cirkulace začíná opět od začátku.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:

 


 

Prosím odpovězte na otázku a potvrďte podmínky s uchováním dat.
[wpgdprc "Použitím tohoto formuláře souhlasíte s uložením a manipulací s Vámi zadanými údaji, které budou využity pouze naší firmou a ke komunikaci s Vámi."]