#
Tepelná čerpadla
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Tepelná čerpadla vzduch-voda 

tepel-img2

Tepelná čerpadla jsou jednoduchý ekologický systémy, který dokáže využívat nízkopotenciální teplotu venkovního prostředí k ohřátí topného média a prostřednictvím výměníku ohřívat vodu v topném systému budovy.

Energie nutná k provozu tepelného čerpadla je mnohem menší než teplo, se kterým daný prostor zahříváme. Znamená to, že se tím snižují náklady nutné na vytápění – přírodní teplo je zdarma.

 

Při provozu tepelného čerpadla nevznikají žádné nebezpečné zplodiny, ani jiné vedlejší produkty, které by zamořovaly přírodu. Topení tepelným čerpadlem je nejen levné, ale také ekologické!

Nabízíme tepelná čerpadla bez nutností ročních kontrol těsnosti pro každou rodinu či dům, neváhejte a napište nám ještě dnes a my Vám ZDARMA zašleme veškeré podrobnosti a návrh řešení přímo pro Vás

Nordline

Tepelná čerpadla – produkty
vzduch/voda

Nordline

Tepelná čerpadla – produkty
vzduch/voda – split

Tepelné čerpadlo je elektrické zařízení fungující na podobném principu jako domácí chladnička, jen obráceně. U chladničky čerpáme teplo z vnitřního prostoru do venkovního, kde se přenáší do okolního prostoru. Tím uvnitř nastává chlad (odběr tepla) a v zadní části se lednice zahřívá díky teplu, které odebírá z vnitřku lednice a předává do okolí.

Ovládání je velice jednoduché, po instalaci zařízení hlídá teplotu v objektu termostat, který je umístěn v referenční místnosti. Odpadá tedy jakákoliv složitá manipulace, jedná se o zcela bezobslužný provoz.

Kvalitní komponenty renomovaného výrobce zaručují uživatelům mnohaletý spolehlivý a ekonomický provoz.

Sunny AusrufezeichenPOVINNÉ KONTROLY TĚSNOSTI TEPELNÝCH ČERPADEL

Rádi bychom Vás informovali o povinných kontrolách těsnosti zařízení s množstvím chladiva R410a nad 2,39 Kg, do které patří i klimatizační zařízení nebo tepelná čerpadla. Limit pro kontrolu těsnosti je množství 5 tun ekvivalentu CO2 fluorovaného chladiva v zařízení. Pro hermeticky uzavřená zařízení je limit stanoven na 10 tun ekvivalentu CO2. Všechna tepelná čerpadla aktuálně dodávaná firmou Mega-Sunshine jsou hermeticky uzavřená a i naše nejvýkonnější tepelné čerpadlo WWBC 19,5 H-B-S obsahuje ekvivalent 5,22 tuny CO2.

Můžeme Vás tedy ujistit, že našich tepelných čerpadel pro vytápění rodinných domů se roční kontroly netýkají a tudíž nepotřebujete žádné drahé roční kontroly na chladivo.

Podpora a dotace

Všechna tepelná čerpadla NORDline jsou registrována mezi výrobky, na které lze využít Kotlíkové dotace a dotaci Nová zelená úsporám

baner_esel_kotlikove_dotace_m

NZU

Výhodná a levnější sazba za elektřinu pro celý dům

Jako podporu ekologického způsobu vytápění poskytuje ČEZ, EON a PRE velice výhodnou sazbu. Takže proud v celém objektu bude levnější, nejen pro vytápění, ale pro kompletní provoz domácnosti nebo firmy.

Proč vytápět tepelným čerpadlem

wwbc-13,5-h-b-s

 • až 70 % energie je čerpáno přímo z přírody
 • zvýhodněná sazba elektřiny pro celý dům
 • nízká závislost na cenách energií
 • Výhodná elektro sazba například:
 • sazba D 56 (nebo C 56 pro firmy)
 • 22h nízká sazba pro všechny elektrospotřebiče
 • Bezobslužný provoz
 • Nehrozí žádné nebezpečí vznícení nebo otravy oxidem uhelnatým
 • Zdroj šetrný k životnímu prostředí
 • Bezkonkurenční ceny
 • Nejprodávanější čerpadla v ČR

 

Tepelná čerpadla Mega Sunshine jsou ve spojení s nízkoteplotními topnými systémy jako např. podlahové topení a solární podpora ideálně vhodná k ohřevu užitkové vody a zásobování teplem celého domu.

Čím nižší je teplotní rozdíl, který je nutné odstranit, tím větší stupeň účinnosti.

O co dražší jsou náklady na energie, o to výhodnější je provoz tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo bere až 70% topné energie ze vzduchu.

Tepelná čerpadla vzduch-voda a solarNaše čerpadla mají vynikající poměrem ceny a výkonu, není zde žádná dlouhá doba amortizace. Naše tepelné čerpadlo se vyplatí už po několika málo letech, na rozdíl od normálního topení jsou investiční náklady daleko příznivější než složité topné systémy. Čerpadlo se jednoduše jen postaví uvnitř nebo venku na podstavec.

Bezkonkurenčně nízké provozní náklady

U bivalentního paralelního provozu je možné dodat tepelné čerpadlo se 100%ní solární podporou 100% ročního množství tepelné energie. Tím kompletně odpadne přídavné topení jako např. elektrické vytápění v zásobníku.
Výhoda spočívá ve vysoké účinnosti a s tím spojené menší spotřebě energie, když se topí tepelným čerpadlem. Tím může solární podpora dokonce pokrýt téměř kompletní spotřebu užitkové vody, a přebytky se odvádějí do topení.

Správné dimenzování tepelného čerpadla

Opět jsme museli konstatovat, že se velká většina zákazníků rozhoduje pro příliš velká tepelná čerpadla, která by byla nejen dražší, ale také méně efektivní pro příslušné budovy. Moc naddimenzovaná tepelná čerpadla kromě toho dodávají více tepla, než je potřeba. Moc naddimenzovaný systém spotřebuje nakonec více energie a je dražší na pořízení.

Údržba tepelných čerpadel vzduch-voda v zimě

Dělené TČ má výparník a kondenzátor umístěn venku. Tato TČ se z hlediska údržby vyznačují tím, že při teplotách vzduchu blízkých nule vzniká na lamelách výparníku námraza, která se musí občas odstranit, t.j. roztavit. Pokud je teplota vzduchu vyšší než nula, kondenzát volně odteče. Pokud je venku mráz, může se stát, že odtékající kondenzát namrzá a ucpe další odtok. Odtok kondenzátu bývá řešen různě, potrubí pro odvod vody může být například vyhříváno elektrickým topným kabelem a zaslouží si zvýšenou pozornost. Po jeho zamrznutí a ucpání se může stékající voda dostat do míst, kde není žádoucí a může vytvořit docela zajímavé ledové skulptury. To může být hezké, ale někdy mohou vzniknout provozní potíže. Pokud není zajištěn odtok zkondenzované vody například do kanalizace, může se na zemi pod výparníkem vytvořit docela masívní ledovec.

Údržba v zimě spočívá v kontrole odtoku vody při odtávání. Pokud se někde nahromadí led, nezbývá, než jej vhodným a dostupným způsobem odstranit, například horkou vodou. V tomto případě je nutné TČ vypnout.

Jednoduchý výpočet spotřeby tepelného čerpadla – viz tento odkaz
Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:

 


 

Prosím odpovězte na otázku a potvrďte podmínky s uchováním dat.
Použitím tohoto formuláře souhlasíte s uložením a manipulací s Vámi zadanými údaji, které budou využity pouze naší firmou a ke komunikaci s Vámi.