#
Nanosol – ohřev vody
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Solární samotížný ohřívač vody NANOSOL

Nanosol nabízí kompaktní ohřev TUV (užitkové vody) bez použití čerpadla. Výkonný solární kolektor s nádrží o objemu 100 a 135 l je ideální pro chaty, zahradkářské oblasti, bazénové sprchy, karavany a pro určité typy rodinných domů. Jednoduchá instalace a celý systém lze umístit na zem, fasádu, terasu či střechu apod.

NANOSOL 135 Technické údaje
Rozměry (L x Š x V) 1080 x 1080 x 552 mm
Brutto plocha kolektoru 1,33 m²
Plocha clony kolektoru 0,966 m²
Přenos kolektoru 92 %
Obsah zásobníku cca 135 l
Vnitřní nátěr zásobníku smaltovaný
Hmotnost bez naplnění 64 kg
Izolace PU-tuhá pěna
Provozní tlak max. 6 bar
Provozní teplota max. 90 °C
Provozní teplota min. (jen s el. topným tělesem) -20 °C
Přípoje studené / teplé vody ¾ palce
Elektrické topení (optimalní)

není součástí balení

2 kW
Cena bez DPH 29.000 Kč

 

Zachyťte slunce

Solární ohřívač teplé vody NANOSOL, vítěz ceny 2013 v kategorii „Solární tepelné techniky“, se dokonale hodí pro kompaktní solární ohřev teplé vody k pokrytí základní potřeby teplé vody při nízkých nákladech a úsilí. NANOSOL je kombinací solárního kolektor i nádrže v jednom celku. Tento systém je praktický a nejvýhodnější způsob využití bezplatné sluneční energie pro ohřev teplé vody bez použití čerpadel. Kolektor jednoduše zapojíte „plug-&-play“, s integrovanou montážní sadou a bezpečnostním zařízením je instalace i provoz jednoduchý a velice bezpečný. Podobně jako u satelitní paraboly se může NANOSOL namontovat na balkonech, terasách, zahradních domcích nebo na střechách. Díky jednoduché a kompaktní konstrukci je dokonce možné přepravovat kolektor z jednoho místa na druhé.

Univerzální „zařízení satelitního kolektoru“ – použitelné téměř všude!

Smaltovaný zásobník teplé vody zařízení NANOSOL je zabudován do speciálního, tepelně izolovaného krytu. Horní část kolektoru je pokryta ultra vysoce transparentním polymerovým krytem, který umožňuje přímý ohřev teplé vody slunečním světlem. Tepelná hmota zásobníku, stejně jako izolace na zadní straně kolektoru snižují únik tepla ven. Alternativně lze NANOSOL dodat s elektrickým topným prvkem s výkonem 2 kW a nastavitelným termostatem. Topný prvek může sloužit v zamračených dnech k ohřevu užitkové vody nebo jako přídavný ohřívač v případě, že solární výkon nestačí pro pokrytí potřeby teplé vody. Kromě toho slouží topné těleso jako ochrana proti mrazu, když je venku hodně chladno by se měl však zásobník vyprázdnit. Tím je NANOSOL vynikajícím, prostorově úsporným řešením, když není k dispozici místo pro konvenční solární zásobníky teplé vody.

Typy zapojení

nanosol-schema2

nanosol_solarni_termalni_slunecni_ohrev_vody_100l_solarni_energie_ambiente
Univerzální “zařízení satelitního kolektoru” – použitelné téměř všude pro chaty, bazénové sprchy, zahrádkářské kolonie, karavany, horské chaty…

Schéma

nano_135_rozmery
Nanosol 135
 nano_135_sklon

Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:

 


 

Prosím odpovězte na otázku a potvrďte podmínky s uchováním dat.
[wpgdprc "Použitím tohoto formuláře souhlasíte s uložením a manipulací s Vámi zadanými údaji, které budou využity pouze naší firmou a ke komunikaci s Vámi."]