#
Solární ohřev vody
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Solární ohřev vody

Kolektor - solární ohřev vody

Solární ohřev užitkové vody sluneční energií patří k nejefektivnější způsobům jak ušetřit až 75% nákladů na spotřebu energie. Neustálé vzrůstání cen energií Vám stále sahá více do peněženek a proto Vám nabízíme jedinečné řešení do budoucnosti.

Nabízíme kompletní solární ohřev vody a solární ohřev vody a přitápění pro domácnosti, chaty i firmy. Staráme se o Vás od projektu přes montáž až po vyřízení dotací Nová zelená úsporám. Rádi Vám poradíme a nabídneme nejlepší řešení pro Váš rodinný dům, chatu či firmu.

Naše solární systémy s HEATPIPE kolektory pohlcující UV záření (difuzní světlo) se vyznačují především vysokým výkonem i v zimě nebo při oblačnosti a zabezpečením proti přehřátí v létě.

Kompletní solární systémy pro Váš dům, novostavbu, chatu

solární ohřev vody

Solární ohřev vody

Solární ohřev vody a přitápění

Solární ohřev vody a přitápění

ms_bazen

Solární ohřev bazénů

Nanosol

Nanosol – solární ohřev vody

Dotace Nová zelená úsporám

nzu-logoPro získání dotací stačí pouze zakoupit a instalovat naše vakuové solární panely schválené pro dotaci Nová zelená úsporám. Díky tomu získáte dotaci až 50 000 Kč pro solární ohřev vody a přitápění a až 35 000 Kč pro solární ohřev vody zpět.
Dále získáte zpět 5 000 Kč na vypracování projektu nutného pro získání dotací. Vše pro Vás připravíme a vyhotovíme ZDARMA.

 

Solární ohřev vody pro rodinný dům, chaty

Solární ohřev vody našimi HEATPIPE vakuovými kolektory Vám zabezpečí dostatek teplé vody po celý rok. Každý systém upravujeme na míru zákazníka, podmínek a místu instalace tak, aby efektivně sbíral sluneční a difúzní záření po celý den i rok. Předem jsme pro Vás připravili kompletní systémy podle počtu osob v domácnosti:

Solární ohřev vody 2-4 osoby Solární ohřev vody 3-5 osob Solární ohřev vody 5-8 osob Solární ohřev vody 9-12 osob
2-4 osoby 3-5 osob
s větším odběrem vody
6-8 osob 8 a více osob

Solární ohřev vody a přitápění pro rodinný dům

Připravili jsme pro vás solární systémy pro solární ohřev vody a přitápění. S  našimi HEATPIPE vakuovými kolektory Vám zabezpečíme dostatek teplé vody po celý rok a až 10 měsíců bez nutnosti zapnutí dalšího topného systému. Každý systém upravujeme na míru zákazníka, podmínek a místu instalace tak, aby efektivně sbíral sluneční a difúzní záření po celý den i rok. Předem jsme pro Vás připravili kompletní systémy pro ohřev vody a přitápění podle plochy vytápění:

Solární ohřev vody a přitápění do 100m2 Solární ohřev vody a přitápění do 120m2 Solární ohřev vody a přitápění do 140m2 Solární ohřev vody a přitápění do 160m2 Solární ohřev vody a přitápění do 200m2
do 100 m2 100 m2 – 120 m2 120 m2 – 140 m2 140 m2 – 180 m2 200 m2 – 260 m2

Funkčnost solárních systémů pro ohřev vody (TUV)

Solární ohřev vodyV podstatě solární systém při optimálních podmínkách (využití i nepřímého difúzního slunečního záření pod mrakem) funguje sám bez podpory přitápění druhotným zdrojem, (kotel) až po dobu 9 – 10 měsíců. Vy si sami určíte teplotu, kterou budete chtít mít v nádrži, např. 60 stupňů. Po většinu roku, je solární systém schopen sám této teploty bez problémů dosáhnout. Vše hlídá řídící jednotka, pokud by teplota v nádrži klesla pod požadovanou teplotu, řídící jednotka dá impuls druhotnému topnému zdroji, (jakýkoli kotel), aby nádrž dotopil a vyrovnal teplotu. Výhodou trubicových kolektorů je skutečnost, že fungují také v zimě, i když sluníčko nesvítí a je pod mrakem, neboť pohlcují difúzní paprsky. Solární systém lze zapojit s jakýmkoli stávajícím kotlem, (plyn, elektro, pevná paliva), na krb s výměníkem i do kombinace s tepelným čerpadlem, či na dohřev bazénu.

Ideální postavení kolektorů je na jižní střeše pod úhlem 35-45 stupňů. Pokud střecha tento úhel nedosahuje, staví se kolektory na tzv. trojúhelníky pro dosažení optimálního sklonu kolektorů.
Instalace kolektorů na rovnou střechu, není ukotvením kolektorů do střechy, nýbrž na betonové patky, které jsou umístěny na střeše.

Funkčnost solárních systémů pro ohřev vody a přitápění

V podstatě solární systém při optimálních podmínkách (využití i nepřímého difúzního slunečního záření pod mrakem) funguje sám bez podpory přitápění druhotným zdrojem, (kotel) až po dobu 9 – 10 měsíců. Vy si sami určíte teplotu, kterou budete chtít mít v nádrži, např. 60 stupňů. Po většinu roku, je solární systém schopen sám této teploty bez problémů dosáhnout. Vše hlídá řídící jednotka, pokud by teplota v nádrži klesla pod požadovanou teplotu, řídící jednotka dá impuls druhotnému topnému zdroji, (jakýkoli kotel), aby nádrž dotopil a vyrovnal teplotu. Aby, jste v zimě, pokud bude dlouhodobě, nepříznivé počasí nemuseli dotápět, celou nádrž, do systému přidáváme třícestný ventil, který brání kotli k vytápění celé nádrže. Solární systém by vyhříval pouze TUV/pitnou vodu. Výhodou trubicových kolektorů je skutečnost, že fungují také v zimě, i když sluníčko nesvítí a je pod mrakem, neboť pohlcují difúzní paprsky. Tím, že se jedná o kombinovanou nádrž, má vždy přednost ohřev vody užitkové/do kohoutku, před topnou vodou. Solární systém lze zapojit s jakýmkoli stávajícím kotlem, (plyn, elektro, pevná paliva), na krb s výměníkem i do kombinace s tepelným čerpadlem, či na dohřev bazénu.

Ideální postavení kolektorů je na jižní střeše pod úhlem 35-45 stupňů. Pokud střecha tento úhel nedosahuje, staví se kolektory na tzv. trojúhelníky pro dosažení optimálního sklonu kolektorů.
Instalace kolektorů na rovnou střechu, není ukotvením kolektorů do střechy, nýbrž na betonové patky, které jsou umístěny na střeše.

solární ohřev vody - Praha krasny_les solární ohřev vody - praha-4-Lhotka solární ohřev vody - čechy

 

Solární ohřev vody pro rodinné domy, novostavby a firmy

Nova zelena usporam LogoZde je nejdůležitějším ukazatelem průměrný počet osob v domácnosti, stačí si předběžně vybrat z naší nabídky solárních systémů pro ohřev vody nebo nás kontaktovat emailem, napsat počet osob v domácnosti a my Vám ZDARMA zašleme celkovou nabídku (popis systému, kompletní ceny s DPH, montáží, dopravou, informace o dotacích) na míru.

Kontaktujte nás a my za Vás vyřídíme dotace až 35 000,- Kč

Solární ohřevu vody a přitápění pro rodinné domy, novostavby a firmy?

Zjistěte přibližnou užitnou plochu domu (místností, které budete vytápět), zavolejte nebo si vyberte z naší nabídky solárních systémů na ohřev vody a přitápění, informujte nás emailem a my Vám zašleme nabídku přesně pro Vás!!
Kontaktujte nás a my za Vás vyřídíme dotace až 50 000,- Kč

Pokud se Vám bude naše nabídka zamlouvat, stačí už jen domluvit schůzku s našim technikem ZDARMA, dostanete podrobné vysvětlení zapojení přímo na Váš dům, byt, firmu.

Kolik měsíců v roce musím přitápět vlastním topným systémem??

S trubicovými heatpipe kolektory od naší společnosti je to pouze 2-3 měsíce v roce, kdy je pouze potřeba dohřívat vodu vlastní topným systémem. Solární ohřev vody s trubicovými kolektory fungují i za nepříznivého počasí a dokáží se dostat na teplotu minimálně 30°C i v zimě. A není rozdíl i v těchto nepříznivých dvou měsících dohřívat pár stupňů celsia než vytápět plynem, elektrickou spirálou, boilerem celých např. 60°C?

Ze zkušeností našich klientů, viz. Reference, můžeme říci, že od března do listopadu, není zapotřebí pro teplou vodu spouštět jakékoli topné těleso a máte zabezpečeno dostatečné množství teplé vody bez námahy.

Jsou na solární ohřev vody dotace?

Ano!! A navíc veškeré potřebné dokumenty, projekty za VÁS vyřídíme MY.

Podoblast podpory Typ Systému Dotace Max. míra podpory
C.3.1 Solární systém na přípravu teplé vody 35 000,- Kč 40 %
C.3.2 Solární systém na přípravu teplé vody a přitápění 50 000,- Kč 40 %
C.3.3 Kombinační bonus za současnou realizaci vybraných opatření 10 000,- Kč Bez změny

Dotace pro solární ohřev vody Moravskoslezský a Ústecký kraj

Podoblast podpory Typ Systému Dotace Max. míra podpory
C.3.1 Solární systém na přípravu teplé vody 38 500,- Kč 44 %
C.3.2 Solární systém na přípravu teplé vody a přitápění 55 000,- Kč 44 %

–          Zvýhodnění míry podpory pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Dodatkem č. 1 ke Směrnici MŽP č. 1/2014

http://www.novazelenausporam.cz/file/204/dodatek-1-k-1-vyzve.pdf

Jak se zapojují solární systémy?

Schéma zapojení solárních systémů
Solární ohřev vody (TUV) schéma zapojení
Solární ohřev vody (TUV) a přitápění schéma zapojení
Solární ohřev vody (TUV) a ohřev bazénu schéma zapojení
Solární ohřev bazénu schéma zapojení
Solární ohřev vody (TUV), ohřev bazénu a přitápění schéma zapojení

 

Proč se rozhodnout pro solární ohřev vody?

Proč zvolit solární systémy od Mega Sunshine?

 • Dotace
 • Úspora 70% při ohřevu vody
 • 45% úspora nákladů při ohřevu vody a přitápění
 • Nenáročné na údržbu, životnost až 30 let
 • Zhodnocení ceny nemovitosti
 • Systém funguje i při zatažené obloze
 • Všechny kolektory jsou v dotačním programu
 • Nadstandardní záruka
 • Technické poradenství zdarma
 • Vyřízení dotace
 • Značková kvalita
 • Profesionální montáž
 • Odbornost
 • Záruka
Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:

 


 

Prosím odpovězte na otázku a potvrďte podmínky s uchováním dat.
Použitím tohoto formuláře souhlasíte s uložením a manipulací s Vámi zadanými údaji, které budou využity pouze naší firmou a ke komunikaci s Vámi.