#
Centrální rekuperace
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Centrální rekuperace

09w-schema-rekuperace-v-byteRekuperační jednotka je vzduchotechnické zařízení, které nasává potrubím vzduch z venkovního prostředí a předává mu teplo z odváděného (ohřátého) vzduchu, tím dochází k velké úspoře a malým ztrátám tepla při větrání. Čerstvý vzduch je dopravován potrubím do jednotlivých místností. 

nzu-logo Dotace a podpora systémů větrání s rekuperací
až 100 000 Kč

rekuperacni-jendnotka-vetraniVýhody

  • Automatické větrání více místností bez ztráty tepla, pomocí čidel a detektorů
  • Odstranění vlhkosti (koupelny), plísně (ložnice, dětské pokoje)
  • Snížení teploty domu přes noc v parných letních měsících
  • Vysoká energetická úspora i účinnost

Systém zamezení ztráty tepla při větrání

Rekuperační jednotka přivádím potrubím do výměníku ohřátý a vydýchaný vzduch z místností a odebírá mu teplo, které následné předává čerstvému vzduchu, který je nasáván z venkovního prostředí. Tím dochází k velkým úsporám a minimálním teplotním ztrátám při větrání oproti běžnému větrání a otevřenému oknu. Další velkou výhodou je osazení filtru při nasávání čerstvého vzduchu a tím ho zbavují nečistot, pylů a dalších prašných částí.

 

Systém VENUS Systém DAPHNE
 79 obrazek_439

Kompaktní rekuperační jednotka do podhledů

Rekuperační jednotka Venus Recover Comfort a Ready nové henerace je vzduchotechnické zařízení, které nasává potrubím vzduch z venkovního prostředí a předává mu teplo z odváděného (ohřátého) vzduchu, aniž by došlo k jejich promísení.

Více informací >>

Kompaktní nástěnná rekuperační jednotka

Rekuperační jednotka DAPHNE nasává potrubím vzduch z venkovního prostředí a předává mu teplo z odváděného (ohřátého) vzduchu, aniž by došlo k jejich promísení. Možnost připojení bezdrátových čidel CO2 a RH.

Více informací >>

Větrání s rekuperací

Při plánování stavby rodinných domů dnes často nastává otázka větrání. Jedno z ideálních řešení je pořízení rekuperační jednotky, která odvádí vydýchaný vzduch z domácnosti, nejčastěji z koupelen, kuchyně a zároveň přivádí čerstvý vzduch z venku do ložnic a obývacích místností. Přiváděný venkovní vzduch je filtrován a zbaven prachu, alergenů a dalších nečistot. Vzduch v jednotce prochází rekuperačním výměníkem, kde je ohříván teplem zachyceným z odváděného vzduchu (až 93%). Filtry použity v jednotkách zachycují prach a pyl, čímž snižují možnost vzniku alergických reakcí, dále také redukují vlhkost a tím zamezují tvorbě plísní, která vzniká právě při nedostatečném větrání.

Vzduch v obou směrech je přiváděn velmi nízkou rychlostí, což zaručuje nízkou hlučnost a minimální náročnosti na elektrickou energii a zároveň zajišťuje dokonalou výměnu vzduchu v domácnosti bez jakéhokoli průvanu.

Proč si pořídit centrální rekuperační jednotku?

Ukázková instalace centrální rekuperační jednotky

Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:2+2=?