#
Ochrana proti plísni
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Plíseň na stěnách nebo problémy s plísní na okenních rámech?

Nejčastější příčinou je vlhkost!

Problémy s plísní se infračervenými topnými tělesy účinně odstraní a zamezí …

Elektrické infračervené topení je velmi užitečné při odstraňování a zamezení plísni na stěnách, stropech a podlahách.

Infračerveným topením se vlhké stěny vysuší s hloubkovým účinkem.  Spolu s dalšími opatřeními (viz níže) lze infračerveným topením spolehlivě a trvale odstranit plíseň na stěnách. A nepřetržitým používáním infračerveného vytápění s dostatečným výkonem (Watt) je možné trvale zabránit tvorbě plísně na stěnách.

Při výrazné vlhkosti stěn se infračervené topení používá nejdříve k vysušení vlhkých míst na stěnách.  Potom se používá k trvalému vytápění.

Aby se infračerveným teplem zabránilo plísním a mikroorganismům na stěnách a okenních rámech, není ostatně nezbytně nutné provozovat vytápění místnosti výhradně jen infračerveným topením. I kombinované používání běžného a infračerveného topení může být dostatečné a smysluplné.

Příčiny plísně na stěnách a okenních rámech

Plíseň na stěnách uvnitř místností se obvykle tvoří v důsledku příliš vysoké vlhkosti.  To platí zejména i pro černou plíseň na okenních rámech v koupelně, která se může při nedostatečném větrání a topení projevit v důsledku vlhkosti vzduchu vznikající při koupání nebo sprchování. Při použití topení tepelnými vlnami v koupelně lze černou plíseň většinou snadno a rychle odstranit, a když se po koupání a sprchování pravidelně vyvětrá, už se nebude tvořit.   Infračerveným topením můžete také účinně předejít, resp. působit proti vzniku plísní v interiérech.

Příčinou plísně na stěnách může být nedostatečně utěsněné zdivo, kterým potom může pronikat mokro a vlhkost zvenku dovnitř.  Ale i u moderních dobře zateplených budov může docházet k tvorbě plísně na stěnách. Zde je často příčinou plísně na stěnách příliš vysoká vlhkost v interiérech. Plíseň se ale také vytváří po poškození vodou (např. rozbitá potrubí nebo záplavy).

Plíseň uvnitř místností může také vyvolat nemoci!

Plíseň na stěnách a okenních rámech je ošklivá a odporná, vytváří zatuchlý zápach a může přivodit potíže a nemoci.  Chceme zde návštěvníkům Mega-Sushine.cz zprostředkovat některé obrázky a popisy na téma „plísně“. Ať už neviditelná, žlutá nebo černá plíseň: Odborné a v současné době alarmující upozornění stran rizik pro zdraví při plísních na stěnách, okenních rámech a předmětech zařízení v obytných a pracovních místnostech, stejně jako k odstranění plísní najdete na stránkách příslušných zdravotnických orgánů.

Při odstraňování plísně ze stěny není ale infračervené teplo žádný „všelék“!

K odstranění a definitivní likvidaci silného napadení plísní na stěnách, stropech a podlahách většinou nestačí jen nainstalovat infračervená topení.   Jsou potřeba předcházející opatření.  Vlastní plíseň se musí odborně odstranit ze zdiva, a stěna se musí ošetřit vhodnými přírodními nebo chemickými prostředky.  A při extrémních napadeních plísní a špatném venkovním utěsnění nezbývá někdy nic jiného, než důkladně sanovat vlastní zdivo.

Infračervená topení proto nelze považovat za „kouzelnou hůlku“ nebo „všelék“. Ale infračervené topení je vzhledem ke své funkci a účinku pravděpodobně tím nejlepším prostředkem, jak účinně zabránit tvorbě plísně na stěnách a stropech. A bez vysušení zasažené stěny nedostanete plíseň pryč.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:

 


 

Prosím odpovězte na otázku a potvrďte podmínky s uchováním dat.
[wpgdprc "Použitím tohoto formuláře souhlasíte s uložením a manipulací s Vámi zadanými údaji, které budou využity pouze naší firmou a ke komunikaci s Vámi."]