#
Izolace vnitřních prostorů
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Jak můžete levně snížit chlad obvodových stěn vnitřní izolací 

Studené vnější obvodové stěny a okenní plochy jsou extrémní žrouti energie.    Jako „tepelné mosty“ takříkajíc neustále odsávají teplý vzduch z vnitřního prostoru. Eliminování takových pásem tepelných ztrát vede ke značné úspoře nákladů za vytápění!

Infračervená topení se svým účinkem starají o lepší tepelnou ochranu, protože udržují stěny suché. Při výskytu vlhkosti na stěně se zvyšuje odvod tepla směrem ven (přenos).

Vlhkost na stěnách vzniká, když je vzduch teplejší než stěna. To je vždy případ u teplovzdušných vytápění.  Oproti tomu je u infračerveného vytápění stěna teplejší než vzduch. To nejen snižuje odliv tepla, ale i zabraňuje tvorbě plísně.

Protože infračervená topení ohřívají plášť místnosti (stěny, strop, podlahu), zvyšuje se topný účinek infračerveného topení navíc okamžitě s každým snížením tepelných mostů (pásma chladu = oblasti tepelné ztráty). To platí o to více, když se jedná o velkoplošné tepelné mosty – např. velká okna nebo kompletní vnější stěna. Snížením takových rozsáhlých tepelných mostů se nejen průběžně šetří náklady za elektrickou energii ve významné výši, ale také se sníží pořizovací náklady na infračervené topení.  Vždyť každý velkoplošný tepelný most zvyšuje spotřebu Wattů.

Zabránění odlivu tepla – s nákladově efektivními opatřeními specifickými pro místnost …

Energetická sanace budov, při které se provádí kompletní zateplení fasády, je pro mnoho majitelů domů příliš drahá, zejména proto, že se musí zhruba každých 20 let obnovovat.   Důsledky: Mosty tepelných ztrát zůstávají zachovány – a neustále způsobují vysoké náklady za vytápění.

Při tom se přehlíží, že už částečnou vnitřní izolací je možné snížit náklady za vytápění.

To se týká zejména místností, u kterých se v zimě požaduje prostorová teplota 18 stupňů Celsia.  V bytových domech tedy většinou v obývacím pokoji a v dětských pokojích. V takových částech bytu lze vnitřní izolací ušetřit až 40% nákladů za vytápění.

To je obzvláště výhodné v tom, že se tepelná ochrana ve vnitřních prostorech může cíleně zaměřit na skutečně problémové oblasti.  Tím je možné bezpečně zabránit nadměrné investici do tepelné ochrany. To je velmi důležitý bod. Protože:

Pouze v případě, že když se výdaje v přiměřené době amortizují úsporou nákladů za energie, jen tehdy mohou opatření tepelné ochrany vůbec poskytnout požadovanou lepší ekonomičnost!  

Částečná tepelná ochrana obvodových stěn z vnitřního prostoru se dá – po prověřeném ekonomickém úspěchu – v průběhu dalších let postupně rozšiřovat (např. v tomto roce jen v obývacím pokoji, v dalších letech v ostatních místnostech).

Vhledem k tomu, že aktuální možnosti cenově výhodné vnitřní tepelné ochrany jsou pro většinu nájemníků, majitelů bytů, majitelů domů a stavitelů stále velkou neznámou, uvedeme několik příkladů nepříliš nákladné izolace obvodových stěn zevnitř. Upozorňujeme, že se zde jedná jen o vybrané příklady, které mají ilustrovat možnosti jednoduché a nákladově efektivní vnitřní izolace obecně. Kromě toho existuje už – vzhledem k velkému množství materiálů akumulujících teplo – mnohem větší spektrum řešení pro vnitřní tepelnou ochranu.  Více o tom se dozvíte u odborných firem ve svém okolí, které se specializují na vnitřní izolace.

1. Termobarvy

Tepelné (thermo-) barvy zvyšují teplotu stěn, protože maximálně absorbují a vyzařují infračervené záření v místnosti.  Efektivita „pláště“ místnosti jako obřího radiátoru se výrazně zvýší tepelnými barvami.  Zvláště přesvědčivé řešení najdeme v keramice Bubble od Thermoshield. Tepelné (thermo-) barvy jsou cenově dostupným a bezproblémovým řešením zlepšení tepelné ochrany i pro nájemníky.

2. Korkové stěny

Stěnové korkové desky jsou cenově velice příznivé, a mohou je bez problému aplikovat na stěnu i řemeslní laici.  Korkové stěnové desky jsou jen 3 mm tenké, a tím umožňují tepelnou ochranu bez významného zmenšení prostoru.

Protože infračervená topení ohřívají přímo korek na stěně, docílí se i přes 3 mm silnou korkovou vrstvu velmi dobré tepelné ochrany. Vždyť korek je „přírodní tuhá lehčená hmota“, která obsahuje miliony nejmenších vzduchových buněk a proto má ty nejlepší vlastnosti izolačního materiálu! Nainstalujte infračervené topení tak, aby mohlo v co nejširším spektru zářit na korkovou stěnu.

Protože obložení stěny korkem nevyžaduje absolutně žádnou stavební změnu a desky je možné při stěhování zase odstranit, mohou je nájemníci bez souhlasu pronajímatele použít jako dekorační tepelnou ochranu.

Protože korek také odpuzuje vodu,  měl by se používat jen na suchých stěnách.  Jinak může dojít k tvorbě plísně a poškození zdiva.

3. Dřevěná obložení

Dřevěné obložení interiérů je starý osvědčený prostředek k docílení rovnoměrného a útulného tepla v interiérech.  Nejlépe to funguje s neošetřenými nebo matně mořenými dřevěnými obloženími.

Kdo nechce upustit od nátěru, měl by použít matné barvy. Lesklé povrchové plochy zabraňuji absorpci tepelného záření.

4. Minerální izolační desky

S moderními minerálními izolačními deskami se dají obvodové stěny tepelně technicky optimalizovat z vnitřní strany, aniž by docházelo k problémům s vlhkostí a plísní.  Jedná se o systémy tepelné ochrany, u nichž jsou dokonale splněny stavebně-fyzikální požadavky jako je absorpce a odvádění vody, parní difuze a tepelná kapacita.

Spolu s barvami stěn, které podporují vlastnosti tepelné ochrany minerálních desek, lze docílit maximální úspory energie.

To je jen několik příkladů a návrhů na zlepšení, jak podstatně výšit efektivnost Vašeho infračerveného topení, snížit pořizovací náklady a trvale snížit náklady na spotřebu.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:

 


 

Prosím odpovězte na otázku a potvrďte podmínky s uchováním dat.
[wpgdprc "Použitím tohoto formuláře souhlasíte s uložením a manipulací s Vámi zadanými údaji, které budou využity pouze naší firmou a ke komunikaci s Vámi."]