#
Využítí infra vytápění
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Široké využití infračerveného vytápění

Rozdíl mezi cirkulací a infračerveným topením

Infračervené topení – hřející slunce místnosti

Zahradní hadice ležící na slunci se ohřeje rychleji než vzduch, který ji obklopuje.

Proč?

Předměty, na které dopadá tepelné záření slunce, absorbují teplo mnohem efektivněji než vzduch.

Princip:

Infračervené topení působí jako hřející slunce místnosti.  Ohřívá v první řadě její stěny a nábytek, a ne vzduch.

infra_topTak zažívá člověk teplo v místnosti dvakrát.

 • přímo – infračervené teplo září na něj
 • nepřímo – místnost a vše v ní odráží přijaté teplo.

 

Výhody:

 • Suché a teplé stěny – stále a od začátku: Sbohem plísně!
 • Suché stěny izolují lépe, rosný bod uvnitř stěny se posunul víc směrem ven – ztrácí se méně energie
 • Tepelný komfort všude – při nižší prostorové teplotě:  Vítejte úspory energie!
 • Teplo v místnosti je rozloženo rovnoměrně – dobrý pocit se dostaví už při nižších teplotách

 

Tradiční topení – cirkulace vzduchu

Tradiční topení ohřívají vodu.  Tato voda teče trubkami do radiátorů. Radiátory ohřívají okolní vzduch.

Ten stoupá nahoru a tlačí studený vzduch na druhé straně místnosti dolů. Ten se plíží nad podlahou, dostane se k radiátoru a zase se ohřeje. Vzduch cirkuluje,

Nevýhody:

 • Vždy tepelná ztráta v potrubním systému
 • Nežádoucí vrstvení tepla – hlava je teplá a nohy studené
 • Víření prachu – vzduch je suchý
 • Teplý vzduch se nedostane do rohů – proto se tu často vyskytuje plíseň
 • Stěny se sotva ohřejí – proto vnější stěny často vyzařují nepříjemný chlad.

 

Kde se dá infračervné vytápění využít?

Oblasti využití

Díky jednoduché instalaci topných panelů, kdy stačí zavěsit a zapojit do zásuvky, kdy nejsou zapotřebí žádné silnoproudé kabely je jejich využití možné v široké oblasti. Jsou mimořádně úsporná na místo.

V bytové oblasti   

Infračervené topné těleso (také jako obrazové topení) je dekorační topení nebo přídavné topení k vytápění celého bytu, které je možné umístit i v koupelnách a dokonce i pod omítkou nebo dlaždicemi. Při renovování starých staveb je ideální použití jako noční akumulační kamna! Infračervená plochá topná tělesa se nabízejí také jako alternativy u novostaveb, při přestavbách a renovacích. Jsou rovněž ideálním topením v zimních zahradách, hobby místnostech, campingu, obytných vozidlech, víkendových domech atd.

V rekreační oblasti

Také v celé rekreační oblasti není nic jednoduššího než infračervené topení.   Rekreační domy, víkendové domy, karavany, obytné automobily, čluny, lodě, zimní zahrady a hobby místnosti se dají vytápět velice jednoduše a cenově nenáročně.

V komerčním sektoru

V komerčním sektoru existuje velmi mnoho možností použití.  Například přímé vytápění pracoviště. Každý pracovník si nastaví svoji ideální teplotu sám.  V supermarketech například za chladícími a masovými pulty mají pracovníci často studené nohy; zde se nabízí pomoc vytápěním v soklu. Ve větších skladových nebo výstavních halách se dají pracoviště vyhřívat zcela cíleně a úsporně, aniž by bylo nutné vytápět celou halu (bodové vytápění).  Další možnosti použití se nabízejí u výrobců montovaných domů, u kuchyňských domů, bytových společenství, tepláren, elektrických společností, architektonických a inženýrských společností, wellness a masážních prostorů, v krytých plovárnách, u lékařů a nemocnic, na zámcích, v museích, kostelech, supermarketech, na veletrzích, výstavách, v dílnách atd.!

V chovu zvířat 

Infračervené topení je možné výborně použít i v zemědělství a chovu zvířat.  Například při chovu drůbeže a prasat nebo jako vytápění/solárium pro cenné jezdecké koně a jiná domácí zvířata.   Dokonce i zoologické zahrady už poznaly příjemný účinek infračerveného topení a používají ho stále více k vytápění ohrad pro zvířata.

K vysoušení staveb

Infračervená plochá topná tělesa jsou obzvláště vhodná k vysoušení u novostaveb a stavebních renovací.  Do hloubky působící infračervené záření pronikne hluboko do zdiva, a spolehlivě a rychle ho vysuší.  Spolehlivě zabrání tvorbě plísně.

V gastronomii

Ideální možnost použití stojatého přístroje také v hotelech, restauracích, kioskách, prodejních stánkách, terasách atd. – zahřívejte své hosty a ne vzduch!  Z důvodu nového nekuřáckého zákona stojí hodně kuřáků přede dveřmi,  hosté mohou večer déle sedět venku. Infračervená zařízení jsou mnohem úspornější a efektivnější než plynové terasové zářiče!  Stojatá zařízení se také dodávají jako křídová tabule nebo nosič plakátu! Tak topíte a propagujete současně!

 

Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:

 


 

Prosím odpovězte na otázku a potvrďte podmínky s uchováním dat.
[wpgdprc "Použitím tohoto formuláře souhlasíte s uložením a manipulací s Vámi zadanými údaji, které budou využity pouze naší firmou a ke komunikaci s Vámi."]