#
Co je infračervené záření?
739 007 857
Volejte
Po - Pá
08:00 - 17:00

Zjistěte více o infračerveném záření

 Infračervené záření, co je to?

 Infračervené záření je tepelné záření, bez ohledu na to, jak toto teplo vzniká. Každé těleso, jehož teplota je vyšší než absolutní nula (-273°C), vyzařuje energii ve formě elektromagnetického záření. Vlnová délka infračerveného záření se určuje podle teploty vyzařujícího objektu. Setkání infračervených paprsků na povrchu jiných objektů propouští obsaženou energii ve formě tepla. Přenos tepla se uskutečňuje vodivostí, konfekcí nebo sáláním. Hnací síla je přitom vždy rozdíl teplot.

 Infračervené záření v přírodě

Infračervené (IR) záření je přírodní záření. Nejlepším příkladem toho je slunce. Slunce vyzařuje energii v různých vlnových délkách.  Toto spektrum záření zahrnuje ultrafialové záření, viditelné světlo a infračervené záření. S rychlostí světla pronikají sluneční paprsky do chladných prostorů a zahřívají zemský povrch. V noci se země ochlazuje tím, že opět uvolňuje  teplo ve formě infračerveného září. Stejné spektrum záření může být také produkováno uměle, Lamami, infračervenými deskovými radiátory, topnými zařízeními nebo ohněm. Když se infračervené paprsky dostanou na povrchovou plochu, bez ohledu na teplotu vzduchu se energie záření absorbuje a přeměňuje na teplo. To vysvětluje, proč se mohou zimní sportovci při relativně nízkých venkovních teplotách nádherně opálit a cítit přitom příjemné teplo.

Ultrafialové záření            Viditelné světlo                          Infračervené záření

zareni

Rozsahy lnových délek infračerveného záření, viditelného světla a ultrafialového záření

                   v centimetrech (cm), v mikrometrech (mm) a v nanometrech (nm)

 Infračervené kabiny

Jak je vidět z tabulky, je infračervené spektrum rozděleno do tří oblastí. IR-A 780 nm-1400nm blízké infračervené (3400°C až 1800°C), IR-B 1400nm-300 nm střední infračervené (1400°C až 690°C) a IR-C 3000nm-1 nm vzdálené infračervené (690°C až -273°C).

Infračervené A se vyrábí s tzv. zářiči bez filtru (infrazářič s viditelným oborem záření) – červeně žhavení. Infračervené B a C se vyrábí temným zářičem, s filtrem (infrazářič s odfiltrovaným viditelným oborem záření) – keramické nebo kovové zářiče. Deskové zářiče vyrábějí IR-C záření (nástěnné IR-zářiče nebo IR-panely).

 EHSV IR-deskové zářiče

EHSV IR-deskové zářiče se skládají z topného vodiče z hliníku, který je přivařen mezi dvěma vysoce kvalitními vícevrstvými plastovými fóliemi. V klikatici probíhajícím topném vodiči vzniká protiběžné vedení proudu, které téměř úplně zabraňuje vzniku tzv. elektrického smogu (elektromagnetické znečištění). Tím je koupel v infračervené kabině s ESWA deskovými zářiči možná i pro uživatele, kteří citlivě reagují na elektromagnetické znečištění.  Vlnová délka emitovaného infračerveného záření je při provozní teplotě deskových zářičů 90°C 8000 nm, to je v oblasti IR-C. S tímto mírným IR-C zářením je vyloučeno poškození očí. Teplo se přivádění hluboko do těla krevními vlásečnicemi pokožky. Proto je důležité, aby teplota na zářiči nebyla vysoká, ale aby tělo absorbovalo dávky (teplota, plocha a čas).

Pocení infračerveným ohřevem

Pocení je přirozený proces v našem těle. Pocení je zdravé. Prostřednictvím potu reguluje tělo vnější tepelné vlivy nebo ohřev při tělesné námaze. Pot se neskládá jen z vody, potem se také vylučují toxiny a tuky.

U sauny dochází k ohřevu těla horkým vzduchem, který se ohřívá v peci sauny. Pro zvýšení vodivosti vzduchu se tento  zpravidla zvlhčuje infuzí s vodou. Teplota v kabině sauny může dosáhnout až 110°C

Oproti tomu se v infračervené kabině se IR-stěnovým vytápěním  ESWA bez průchodu vzduchu ohřívají „naháči“ přímo mírným IR-zářením. Výsledkem je optimální krevní oběh, zvýší se průtok krve. Krevním oběhem je teplo rozváděno do celého těla. Teplota tělesného jádra se zvyšuje. Hlubokým pronikáním tepla se dosáhne intenzivního pocení.

Teplota vzduchu v IR-kabině je přitom jen 40°C až 50°C. Vzduchové podmínky jsou stejnorodé. Konfekce je velmi nízká, proto nedochází k cirkulaci vzduchu. Není nutné zvlhčovat vzduch.

Penetrace infračerveného záření do kůže
kuze RohovinaPokožkaŠkára 

Spodní vrstva kůže

 

Možný pozitivní účinek na lidský organismus při pravidelné koupeli v mírné infračerveném teple

 Posílení imunitního systému, trénink srdce a krevního oběhu, posílení imunitního systému, detoxikace těla, vylučování tělesného tuku a toxinů, snížení hladiny kyselin, snížení krevního tlaku rozšířením cév,  stimulování metabolismu, lepší zásobování kyslíkem.

Uvolnění svalů, zmírnění napětí, zlepšení pohyblivosti.  Může poskytnout úlevu od bolesti zad, u výronů a modřin. Může pomoci při léčbě kožních skvrn.

Pocení v infračervené kabině spaluje kalorie, podporuje snížení stresu, zvyšuje obecné blaho a vitalitu.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!
Prosíme stručně vyplňte:
arrow-1314461_960_720 název systému o jaký máte zájem
arrow-1314461_960_720 popis stávajícího nebo budoucího objektu, kde bude systém umístěn
přesnější informace nám pomůžou Vám ZDARMA zaslat co nejpřesnější cenovou nabídku:

 


 

Prosím odpovězte na otázku a potvrďte podmínky s uchováním dat.
[wpgdprc "Použitím tohoto formuláře souhlasíte s uložením a manipulací s Vámi zadanými údaji, které budou využity pouze naší firmou a ke komunikaci s Vámi."]